> <

O Nás

O vzniku

Počátky naší kapely se datují někdy na začátek roku 2006, kdy jsme se z původního muzikantského sdružení Zpívánky, které v Brně-Kníničkách pořádalo každý pátek hudební večery, odpojili ve složení Tonda, Ivana a Achil s tím, že začneme brát muziku tak nějak vážněji, bez ohledu na žánr. Jenže k tomu, abychom fungovali jako kapela, nám docela chyběl basák. Tak jsme spolu hráli zatím bez basy a sháněli a sháněli, až...

...až přišla půlka června roku 2007, kdy Pikin, který už s námi nějaký ten čas hrál na banjo, přivedl na zkoušku Vítka, který v té době hrával s country-grassovou kapelou Štok. A když Vítek řekl, že to sice není jeho šálek kávy, ale že to zkusí, bylo vystaráno...

…a když nás, po nějakém čase, opustil Pikin, přizvali jsme, na Vítkův popostrk, Pavla, člena jeho bývalé kapely Štok a takto hrajeme dodnes.

Proč zrovna KOŠT?

Vysvětlení je naprosto jednoduché! Tím, že nemáme svého vlastního textaře, jsme odkázáni na tvorbu našich zručnějších kolegů a jen si tak do jejich zpěvníků saháme pro písně, které se nám líbí a které se pak na sezeních s vámi, snažíme co nejvěrněji reprodukovat. Je to vlastně takové hudební "koštování" které dalo kapele i název. A jak se nám to koštování daří? Někdy více, někdy snad i méně, ale od toho jste tu vy, aby jste to posoudili.

A co že to vlastně hrajeme?

Náš repertoár je natolik žánrově bohatý, že se při něm vyřádí všichni naši členové a snad i posluchači. Namátkou zmíníme: Spirituál Kvintet, Nezmaři, Žalman a spol, Svaťa Kotas Band, Drive, Druhá Tráva, Weekend, Jana Kirschner, atd.

Kde nás můžete vidět a slyšet.

Od doby, co jsme začali hrát, jsme vyzkoušeli několik míst ke stabilnímu hraní. Tak třeba: v palírně u Lenských v Moravských Knínicích, v hospůdce U Soba v Komíně, v garáži kníničské cukrárny Anička, kam občas zajdeme zahrát dědovi Tesařovi za to, že nám pomohl, když jsme to potřebovali a v poslední době je to hospoda U Adama v Žabovřeskách, Večeřův dvůr v Brně-Komíně nebo Rychta u Klimešů v Brně – Bystrci. Jinak rádi hráváme tam, kam nás pozvou a chovají se k nám slušně. Klidně vám zahrajeme na večírcích, narozeninách, či jiných, podobných akcích.

Takže, koho baví tenhle druh muziky, tak ať si nás přijde někdy poslechnout, nebo se ozve. Bude srdečně vítán.